VAR-i anuloi në mënyrë kontroverse golin e fitores së Liverpoolit ndaj Evertonit

Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson mendoi se i dha skuadrës së tij një fitore në minutat shtesë ndaj rivalëve të hidhur të Evertonit, por VAR-i e anuloi golin në mënyrë kontroverse.

Reds barazuan në udhëtim te Evertoni me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Ligës Premier.

Megjithatë, ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp mund ta fitonin ndeshjen në minutat shtesë, por festa dhe tri pikët iu mohuan nga VAR-i.

Nuk ka fitues në derbi, Evertoni dhe Liverpooli ndahen në paqe
Lexo po ashtu Nuk ka fitues në derbi, Evertoni dhe Liverpooli ndahen në paqe

Kapiteni Henderson shfrytëzoi për mrekulli një asistim të Sadio Mane në minutat shtesë dhe shënoi për 3-2, gol ky që ia dhuronte fitoren Liverpoolit.

Por, çuditërisht VAR-i vendosi që Mane ishte në pozitën jashtë loje para asitimit dhe gjyqtari Michael Oliver anuloi golin.

Tifozët kanë reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit dhe ata mendojnë se Mane dukej në pozitë të rregullt dhe gjithçka po cilësohet kontroverse. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës