LAJMI I FUNDIT:

Valmir Nafiu i Shkëndijës flet për shoqërinë e tij me Heung Min Son të Tottenham, ata dikur luanin bashkë te Hamburgu

Valmir Nafiu i Shkëndijës flet për shoqërinë e tij me Heung Min Son të Tottenham, ata dikur luanin bashkë te Hamburgu

Shkëndija do të përballet të shtunën me Sileksin në kuadër të xhiros së 8-të në Ligën e Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut.

Reklama

Por sulmuesi anësor Valmir Nafiu është kthyer të flas për ndeshjen me Tottenhamin ku shënoi edhe gol.

Ai është ndalur edhe te takimi me mikun e tij të vjetër Heung Min Son që dikur luanin te Hamburgu në Gjermani, tani jug-koreani yll i Tottenhamit.

“Ndeshja me Tottenhamin? Ishte vërtetë si një ëndërr e bërë realitet, sepse Tottenhami është një ekip mjaft i fortë. Një ndjenjë që nuk përshkruhet me fjalë, sepse dikujt kjo mundësi nuk i jepet asnjëherë në jetë, kështu që në maksimum e shijuam këtë ndeshje.”

“Goli? Momenti i golit ishte diçka tjetër, që vërtet s’e përshkruaj dot. Kur topi përfundoi në rrjetë, në momentet e para nuk kam mundur ta besoj se ndodhi. Por kur e mendoj tani, përfundimisht është një moment që do ta kujtoj gjithë jetën time”.

“Në atë moment edhe shokët nga gëzimi nuk mundnin ta besonin se ç’ndodhi, sepse ai gol bëri që rezultati të bëhej 1-1 dhe filluam të ëndërrojmë dhe të besojmë se mund të bëjmë befasi në minutat në vazhdim.”

“Takimi me Son? Njihemi më herët, sepse kemi qenë bashkë te Hamburgu në Gjermani, gati tri vite kemi kaluar në atë skuadër dhe nga ajo kohë njihemi bashkë me Son. Ai  më komplimentoi për golin, më tha thjesht ishte një super gol”, ka thënë Nafiu për “Shkëndija Channel”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori