LAJMI I FUNDIT:

Valencia e palumtur me çmimin e vendosur nga PSG për Guedes

Valencia e palumtur me çmimin e vendosur nga PSG për Guedes
Guedes (Getty Images)

Paris Saint-Germain i ka vendosur çmimin talentit portugez, Goncalo Guedes, i cili është i huazuar te Valencia, por klubi spanjoll nuk është i lumtur me këtë çmim.

Reklama

Sulmuesi anglez i talentuar është i huazuar te Valencia në La Liga deri në fund të sezonit dhe spanjollët kanë të drejt për të bërë të përhershme marrëveshjen.

Megjithatë, një gjë e tillë pritet të jetë e vështirë pasi Valencia nuk është e lumtur me çmimin e kërkuar nga PSG.

Derbi anglez për transferimin e Guedes
Lexo po ashtu Derbi anglez për transferimin e Guedes

Sipas gazetës spanjolle AS, gjiganti parisien thuhet si i ka treguar klubit Los Che se Guedes kushton 40 milionë euro.

Përveç Valencias, Guedes ka qenë një interesim i madh për klube tjera evropiane, përfshirë edhe Real Madridin dhe Milanin.

Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye - Messi lojtari më i mirë (Foto)
Lexo po ashtu Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye - Messi lojtari më i mirë (Foto)

I riu portugez ka shprehur disa herë dëshirën për të qëndruar në Mestalla, por një gjë e tillë vështirë të ndodh.

Guedes në këtë sezon ka zhvilluar 19 ndeshje me Valencian, teksa ka shënuar edhe pesë gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori