LAJMI I FUNDIT:

Ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në llogoret e Bakhmutit, derisa së shpejti mund të nisë kundërofensiva

Ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në llogoret e Bakhmutit, derisa së shpejti mund të nisë kundërofensiva

Një video e publikuar në rrjetin social Twitter, tregon se si ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në vijën e frontit në Bakhmut.

Reklama

Ushtarët ukrainas po flinin në një llogore në Bakhmut midis betejave kundër ushtrisë ruse, transmeton Telegrafi.

Ditë më parë Ukraina ka paralajmëruar se së shpejti mund të nisë një ofensivë në qytetin Bakhmut.

Luftime të ashpra ka pasur në këtë qytet, derisa Rusia u përpoq me muaj të tërë për ta uzurpuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori