Republika e Kosovës feston 12-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, ndërsa kjo ditë po shënohet me aktivitet të shumta të organizuara nga institucionet e vendit.

Në frymën festive janë përfshirë edhe personalitetet e njohura të skenës dhe ekranit shqiptar.

Duke i shfrytëzuar rrjetet sociale, ata i kanë uruar fansat e tyre dhe bashkëkombësit për Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

(Foto: InstaStory/eraistrefi)

Më 17 Shkurt të vitit 2008, Kuvendi i Kosovës e miratoi Deklaratën e Pavarësisë për shpalljen e Kosovës shtet të pavarur.

Më poshtë jua sjellim disa prej urimeve të artistëve shqiptarë për 12-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. /Telegrafi/

Reklama

View this post on Instagram

Urime 💙💛

A post shared by Dhurata Dora (@dhuratadora) on Feb 17, 2020 at 2:12am PST

(Foto: InstaStory/morenataraku)

View this post on Instagram

😊 #12vjetshtet🇽🇰

A post shared by 2po2 (@besnik2po2) on Feb 17, 2020 at 2:41am PST

View this post on Instagram

12-vjetori i Pavarësisë- Urime! 🇽🇰

A post shared by Edona Llalloshi Official (@edonallalloshi) on Feb 17, 2020 at 12:45am PST

View this post on Instagram

Gëzuar Kosovë ! #kosovoindependence

A post shared by Shkumbin Ismaili (@shkumbinismaili1) on Feb 17, 2020 at 1:48am PST

View this post on Instagram

#Urime 💫

A post shared by BIGEM 〽️ (@milothasangjekaj) on Feb 17, 2020 at 2:19am PST

View this post on Instagram

Gezuar Pavaresine Kosova jone e dashur ❤️

A post shared by SONI MALAJ (@soni_malaj) on Feb 17, 2020 at 1:46am PST

View this post on Instagram

Gëzuar 12 vite pavarsie Kosova jonë!

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on Feb 17, 2020 at 2:50am PST

View this post on Instagram

Gëzuar Kosovë 💙 #12vjetshtet 🇽🇰🇦🇱

A post shared by Samanta Karavella (@samantaofficial) on Feb 17, 2020 at 2:43am PST

View this post on Instagram

🇽🇰Gezuar #indipendenceday #kosovo

A post shared by SONI MALAJ (@soni_malaj) on Feb 17, 2020 at 2:31am PST

View this post on Instagram

12-vjetori i Pavarësisë- Urime! 🇽🇰

A post shared by Edona Llalloshi Official (@edonallalloshi) on Feb 17, 2020 at 12:45am PST