LAJMI I FUNDIT:

Unitedi do të humbë 45 milionë euro në rast të largimit të Harry Maguire

Unitedi do të humbë 45 milionë euro në rast të largimit të Harry Maguire
(Foto: Getty)

Manchester United do të përballet me një humbje prej 40 milionë funtesh (45 milionë euro) në rast se Harry Maguire largohet nga Old Traffordi në verën që vjen.

Reklama

Mbrojtësi anglez u rikthye në formacionin e Djajve të Kuq në fitoren e të dielës ndaj Leeds United në Elland Road, por ky ishte vetëm starti i tij i pestë sezonal në Ligën Premier.

Eksod te Manchester United: Ten Hag u ka thënë gjashtë lojtarëve se janë të lirë të largohen nga Old Trafford
Lexo po ashtu Eksod te Manchester United: Ten Hag u ka thënë gjashtë lojtarëve se janë të lirë të largohen nga Old Trafford

Kjo thjesht nuk mjafton për një futbollistë të nivelit të lart ndërkombëtar, i cili mbush 30 vjet në më pak se tri javë dhe ka një pranim në rritje nga të dyja palët se Maguire do të duhet të ndërrojë ambient në fund të sezonit.

(Foto: Getty)

Unitedi do të jetë i hapur për të pritur oferta, mirëpo ekziston frika se duhet të pranojë gjysmën e shumës (80 milionë funte/90 milionë euro) të cilën e pagoi për ta transferuar nga Leicester City në verën e vitit 2019 – një shumë rekorde për një mbrojtës.

Katër yjet e Man Utd që mund të shiten gjatë verës, për të mundësuar blerjen e lojtarëve të rinj
Lexo po ashtu Katër yjet e Man Utd që mund të shiten gjatë verës, për të mundësuar blerjen e lojtarëve të rinj

Kontrata e Maguire, nga e cila përfiton 180.000 funte (204.000 euro) në javë, është valide deri në vitin 2025, por Raphael Varane dhe Lisandro Martinez janë zgjedhjet e para të Erik ten Hag në fazën defensive. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori