LAJMI I FUNDIT:

Unitedi pas Axel Disasi, për shkak të paqartësisë rreth të ardhmes së Maguire e Lindelof

Unitedi pas Axel Disasi, për shkak të paqartësisë rreth të ardhmes së Maguire e Lindelof
(Foto: Getty)

Manchester Unitedi e ka forcuar interesimin për mbrojtësin e Monacos, Axel Disasi, të cilin planifikon ta transferojë gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Sportsmail kishte raportuar që në janar lidhur me interesimin e Djajve të Kuq për shërbimet e 25-vjeçarit, të cilin Didier Deschamps e ftoi në Kampionatin Botëror pas lëndimit të William Saliba.

Manchester United dhe Bayern Munich pas mbrojtësit Axel Disasi
Lexo po ashtu Manchester United dhe Bayern Munich pas mbrojtësit Axel Disasi

Bisedimet kanë vazhduar, mirëpo Unitedi është vetëm një prej klubeve të shumta angleze që i duan shërbimet e mbrojtësit francez.

(Foto: Getty)

Disasi ka marrëveshje me Monacon deri në verën e vitit 2025, por burimet në Francë thonë se klubi i Ligue 1 mund ta shesë në verë për një shumë prej afro 50 milionë euro.

Ten Hag miraton shitjen e dy yjeve të ekipit të Man Utd
Lexo po ashtu Ten Hag miraton shitjen e dy yjeve të ekipit të Man Utd

Situata me formën e Harry Maguire e Victor Lindelof dhe problemet fizike të Raphael Varane, e kanë detyruar trajnerin Erik ten Hag që të mendojë për një tjetër mbrojtës në verë.

Paris Saint-Germain, Bayern Munich, Tottenham Hotspur dhe West Ham United, janë në mesin e shumë klubeve të interesuara për Disasi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Kalo në kategori