Unitedi dhe Chelsea barazojnë në Old Trafford dhe lënë të hapur luftën për top katërshe

Paul Pogba në duel me Jorginhon (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Macnhester Unitedi dhe Chelsea barazuan me rezultat 1-1 në kuadër të derbit të xhiros së 36-të në Ligën Premier.

Old Trafford pamë një ndeshje mjaft të balancuar dhe në fund mund të themi se rezultati ishte pasqyra më e mirë e lojës.

Romelu Lukaku rrezikoi portën kundërshtare në minutën e katër, ndërsa ishte Juan Mata që shënoi në minutën e 11-të për Djajtë e Kuq.

Festa te goli i Juan Matas (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 30-të Eric Bailly rezikoi porën e Kepas, ndërsa ishte Marcos Alonso ai që barazoi rezultatin pas një gabimi nga David de Gea dhe me rezultatin 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Lexo po ashtu Sevilla bën shaka nëpërmjet Twitterit me ekipet angleze të cilat po luftojnë për një vend që dërgon në LK në sezonin e ri

Pjesa e dytë ishte më e qet, Willian tentoi golin nga gjuajta e lirë në minutën e 72-të, por gjuajti jashtë dhe kështu rezultati mbeti i pandryshuar.

Gëzimi i Marcos Alonsos pas golit (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Pas këtij barazimi Chelsea vazhdon në vendin e katër me 68 pikë, dy më pak se Arsenali dhe katër se Manchester Unitedi në vendin e gjashtë.

Në xhiron e radhës Blutë luajnë ndaj Watfordit, kurse Djajtë e Kuq kundër Huddersfieldit. /Telegrafi/

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman

Superkompjuteri parashikon favoritin e ri për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve