LAJMI I FUNDIT:

United të pakënaqur me De Gean, mendojnë transferimin e Schmeichel

United të pakënaqur me De Gean, mendojnë transferimin e Schmeichel

Kasper Schmeichel mund të rikthehet në Manchester, por jo te City.

Portieri danez është në listën e gjigantit anglez Manchester United për edicionin e ri.

Djajtë e Kuq janë të pakënaqur me portierin e tyre aktual David De Gea dhe mendojnë shitjen e tij.

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka identifikuar pasardhësin e spanjollit në Old Traford dhe ai është portieri danez Kasper Schmeichel.

33-vjeçari vlerësohet si njëri nga portierët më të mirë në Ligën Premier, teksa ai më parë ka qenë pjesë e Manchester Cityt.

Kasper Schmeichel. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Schmeichel është pjesë e Leicesterit që nga viti 2011 dhe duket i vështirë largimi i tij, por Djajtë e Kuq janë të gatshëm të provojnë shanset e tyre.

The Sun ka raportuar se United nuk është gati t’i japë fanellën e titullarit këtë vit Dean Hendersonit dhe kjo është arsyeja që duan transferimin e Schmeichel.

Në rast se ndodh ky transferim, atëherë Kasper do ta ndiqte rrugën e babait të tij Peter Schmeichel që kishte mbrojtur për nëntë vite portën e gjigantit nga Old Traford. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Bundesliga
Kalo në kategori