LAJMI I FUNDIT:

United gati ofertën e ‘çmendur’ për Saul, do të thyhet rekordi i transferimeve në PL

United gati ofertën e ‘çmendur’ për Saul, do të thyhet rekordi i transferimeve në PL

Manchester United është i vendosur të nënshkruajë me mesfushorin spanjoll Saul Niguez.

Mesfushori i Atletico Madrid nuk ka arritur marrëveshje të re për vazhdimin e kontratës me klubin madrilen, edhe pse kontrata aktuale skadon në verën e vitit 2026.

Kësisoj lojtari po e mendon largimin nga Wanda Metropolitano në verë dhe destinacioni i ardhshëm duket Anglia.

Manchester United prej kohësh është duke kërkuar shërbimet e Saul, ndërsa duket se në verë do ta finalizojë marrëveshjen me Atleticon për transferimin e tij.

Mediumi anglez Express ka raportuar se Djajtë e Kuq kanë bërë gati një ofertë prej 150 milionë euro për Atleticon në mënyrë që të transferojnë mesfushorin Saul.

Drejtuesit e dy klubeve kanë pasur biseda nëpërmjet video konferencave, ndërsa ka mbetur që të takohen pas përfundimit të situatës emergjente që po kalon e gjithë Evropa pas pandemisë Covid-19.

Djajtë e Kuq e shohin spanjollin si zëvendësuesin adekuat të Paul Pogbas, me francezin që në verë pritet ë largohet në drejtim të Realit, PSG-së ose Juventusit.

Në rast se ndodh ky transferim i Saul në Old Traford, atëherë spanjolli do të bëhej lojtari më i shtrenjtë në histori të Ligës Premier dhe i treti më i shtrenjtë në botë pas Neymar e Kylian Mbappe. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori