LAJMI I FUNDIT:

United i bën konkurrencë Bayernit, 40 milionë euro për një mbrojtës

United i bën konkurrencë Bayernit, 40 milionë euro për një mbrojtës

Gjiganti anglez, Manchester United do të kërkoi të përforcohet në krahun e djathtë të mbrojtjes në verë.

Objektivi i ri për këtë pozitë, është mbrojtësi portugez i Benficas, Nelson Semedo.


23-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion me Benficën dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane.

Por United nuk do ta ketë të lehtë transferimin e tij, pasi në garë është edhe kampioni gjerman Bayern Munich.

Benfica i ka vënë lojtarit një klauzolë largimi prej 40 milionë euro, për ekipet që e duan atë.

Mourinho e pëlqen shumë futbollistin dhe pritet të bëjë të pamundurën për transferimin e tij në ‘Old Traford’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori