LAJMI I FUNDIT:

“Unë nuk kafshoj, nga çka frikësohesh?” – Zelensky fton në takim Putinin

“Unë nuk kafshoj, nga çka frikësohesh?” – Zelensky fton në takim Putinin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka mbajtur një konferencë për shtyp në ditën e tetë të agresionit rus.

Reklama

I pari i shtetit ukrainas tha se bisedimet e drejtpërdrejta me presidentin rus, Vladimir Putin janë “e vetmja mënyrë për të ndaluar këtë luftë”.

Gjithçka që ndodhi nga dita e pestë deri në ditën e shtatë të agresionit rus në Ukrainë
Lexo po ashtu Gjithçka që ndodhi nga dita e pestë deri në ditën e shtatë të agresionit rus në Ukrainë

“Unë nuk kafshoj, nga çfarë keni frikë?”, Zelensky iu drejtua Putinit, raporton skynews.

Ai tha se do të ishte e arsyeshme të kishte bisedime, duke shtuar se “Çdo fjalë është më e rëndësishme se të shtënat”.

“Ne nuk po sulmojmë Rusinë dhe nuk planifikojmë ta sulmojmë atë. Çfarë dëshironi nga ne? Lëreni tokën tonë”, tha ai.

“Uluni me mua. Vetëm, jo 30 metra larg si me presidentin francez [Emmanuel Macron]”, shtoi ai, duke iu referuar bisedimeve në tryezë të gjatë muajin e kaluar.

Zelensky dëshiron bisedime të drejtpërdrejta me Putinin - NATO-s i kërkon aeroplanë luftarakë
Lexo po ashtu Zelensky dëshiron bisedime të drejtpërdrejta me Putinin - NATO-s i kërkon aeroplanë luftarakë

Theksojmë se delegacionet e të dyja shteteve aktualisht janë duke zhvilluar bisedime në një vend në kufi mes Ukrainës dhe Bjellorusisë.

Ndryshe, Putin gjatë një bisede telefonike me të parin e shtetit francez ka pohuar se do të vazhdojë luftën në Ukrainë dhe se më e keqja do të vjen në ditët në vijim. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë - vriteni

Evropa
Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Evropa
Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Disa vende të NATO-s mund të përfundojnë duke dërguar trupa në Ukrainë

Evropa
Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Evropa
Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Evropa
Çfarë tha Putini për shkatërrimin e digës Kakhovka në Kherson?

Çfarë tha Putini për shkatërrimin e digës Kakhovka në Kherson?

Evropa
Kalo në kategori