LAJMI I FUNDIT:

“Udinese luajti me 12 lojtarë”, Berlusconi tallet me gjyqtarin – paralajmëron shkarkimin e trajnerit

“Udinese luajti me 12 lojtarë”, Berlusconi tallet me gjyqtarin – paralajmëron shkarkimin e trajnerit

Presidenti i Monzas, Silvio Berlusconi, nuk i ka përmbajtur kritikat ndaj gjyqtarit ‘skandaloz’ apo trajnerit të tij Giovanni Stroppa pas humbjes së tretë radhazi.

Reklama

Tashmë ka raportime se Stroppa mund të përballet me shkarkimin pasi humbi të tre ndeshjet në sezonin e parë të Monzas në Serie A.

Berlusconi, i cili në mënyrë të famshme përdori rregullisht taktikat për të kritikuar publikisht trajnerët të tij kur ishte në krye të Milanit, duket se nuk e ka ndryshuar qasjen e tij të përgjithshme ndaj sportit.

Monza “për titull”: Berlusconi e Galliani nuk e njohin të pamundurën
Lexo po ashtu Monza “për titull”: Berlusconi e Galliani nuk e njohin të pamundurën

“Ishte një lojë fatkeqe, por skuadra tjetër kishte 12 lojtarë”, u tha Berlusconi gazetarëve në stadiumin “U-Poëer” në Monza pas humbjes 2-1 ndaj Udineses.

“Arbitri ishte në anën e tyre, ishte vërtet skandaloze. Gjyqtari Di Bello duhet të quhet Di Brutto”.

Kjo ishte një lojë fjalësh e lirë sepse Bello do të thotë e bukur dhe Brutto përkthehet e shëmtuar.

Ëndrra e "çmendur" e Gallianit te Monza, mund ta 'dridh' Serie A-në
Lexo po ashtu Ëndrra e "çmendur" e Gallianit te Monza, mund ta 'dridh' Serie A-në

“Goli i fitores duhej të anulohej për një pozicion të pastër jashtë loje dhe gjyqtari gjithmonë fishkëllinte kundër nesh kur kishte përplasje”.

Berlusconi nuk ishte më i sjellshëm me taktikën e tij, duke nxitur raportimet se Stroppa mund të ishte tashmë në shkarkim e sipër.

“Stroppa është këtu me ne, shpresojmë që ai të kthehet në rrugën e duhur dhe të përmirësojë veten. Fillimi i Serisë A me tre humbje radhazi është diçka shumë, shumë negative”.

Monza po 'peshkon' te Juventusi, PSG dhe Arsenali
Lexo po ashtu Monza po 'peshkon' te Juventusi, PSG dhe Arsenali

“Ne duhet të kthejmë ata që nuk janë në formë dhe insistojnë në sistemet taktike që nuk respektohen. Kur kundërshtari është në gjysmën tonë, dy sulmuesit duhet të qëndrojnë aty të gatshëm për të kapur një top të gjatë nga portieri ynë”.

“Nuk e pashë skuadrën time ta bënte këtë një herë sot, sulmuesit tanë ishin të thellë dhe portieri duhej ta kalonte atë nga mbrojtësit e krahut dhe mesfushorët fillimisht”.

Galliani vjen me një ide të re për Superligën e Evropës, duke kërkuar përjashtimin e anglezëve nga kjo garë
Lexo po ashtu Galliani vjen me një ide të re për Superligën e Evropës, duke kërkuar përjashtimin e anglezëve nga kjo garë

“Në vend të kësaj, është shkruar në rregullat tona të brendshme që ne duhet ta kalonim atë në mesfushë. Hyra në dhomat e zhveshjes para ndeshjes dhe u thashë lojtarëve që duhej të fitonim, se nuk duhet të humbim”.

“Unë u thashë mbrojtësve se si të vepronin me sulmuesit e Udineses, t’i markonin, të qëndroni afër, por ata nuk e bënë këtë. I thashë portierit të lëshonte topa të gjatë dhe sulmuesit të kishin sa më shumë goditje në portë, të gjitha këto ishin sugjerime të mira që skuadra nuk i ndoqi”, shtoi më tej Berlusoni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori