LAJMI I FUNDIT:

Monza “për titull”: Berlusconi e Galliani nuk e njohin të pamundurën

Monza “për titull”: Berlusconi e Galliani nuk e njohin të pamundurën

Monza e Silvio Berlusconit dhe Adriano Gallianit duket se nuk ka të ndalur në këtë afat kalimtar veror.

Reklama

Klubi ia doli të inkuadrohej në Serie A për herë të parë në historin e tyre mbi 100 vjeçare.

Monza deri më tani ka realizuar shtatë transferime si, Cragno, Marlon, Ranocchia, Carboni, Birindelli, Sensio dhe Pessina.

'Çmenduria' e Berlusconit dhe Gallianit: Dybala e Icardi mund ta drejtojnë sulmin e Monzas
Lexo po ashtu 'Çmenduria' e Berlusconit dhe Gallianit: Dybala e Icardi mund ta drejtojnë sulmin e Monzas

Por, këto prurje nuk priten të jenë të fundit, pasi Galliani e Berlusconi synojnë edhe disa të tjera, sidomos në sulm.

Luis Suarez, Paulo Dybala, Edinson Cavani dhe Mauro Icardi po shihen si shënjestrat e tyre të radhës, por vetëm njeri mund t’i bashkohet klubit.

Më poshtë mund të shikoni formacionin e mundshëm të Monzas për edicionin 2022/23 me transferimet që tashmë i kanë kompletuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori