Paulo Dybala si lojtar i lirë dhe Mauro Icardi që nuk është i dëshiruar më te Paris Saint-Germain, mund të përfundojnë te Monza.

Klubi italian shkroi historinë, duke u inkuadruar për herë të parë në Serie A që nga themelimi i tyre mbi 100 vjeçar.

Monza, që menaxhohet nga ish-dyshja e Milanit, Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani, po planifikojnë të bëjnë çmenduri në këtë afat kalimtar.

Revolucion te PSG për edicionin e ardhshëm, nga katër argjentinas - mbetet një Revolucion te PSG për edicionin e ardhshëm, nga katër argjentinas - mbetet një

Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, Dybala dhe Icardi janë në listën e tyre të dëshirave.

Por, La Joya thuhet se është afër kalimit të Interi, ndërsa Icardi po kërkon një skuadër ku mund të luajë në Ligën e Kampionëve.

Berlusconi dhe Galliani shkruajnë historinë - Monza inkuadrohet në Serie A Berlusconi dhe Galliani shkruajnë historinë - Monza inkuadrohet në Serie A

Mirëpo, Galliani ka hapur bisedimet e Wanda Narën, agjenten dhe bashkëshorten e Icardit, për të finalizuar marrëveshjen.

Në anën tjetër, për Dybalan duhet të bëjnë ndonjë mrekulli, që ai të pranojë ofertën e tyre. /Telegrafi/