LAJMI I FUNDIT:

U bë virale videoja ku Gallagher “injoron” një tifozë me ngjyrë – reagon zyrtarisht Chelsea

U bë virale videoja ku Gallagher “injoron” një tifozë me ngjyrë – reagon zyrtarisht Chelsea

Skuadra e Ligës Premier, Chelsea ka lëshuar një deklaratë të fortë duke mbrojtur mesfushorin Conor Gallagher pasi një video u bë virale në mediat sociale fundjavën e kaluar.

Pamjet e lojtarëve të rreshtuar në tunel përpara përplasjes së Bluve me Burnley panë anglezin duke u përgatitur për të udhëhequr ekipin e tij në hyrje të fushës së Stamford Bridge. Një tifoz i ri ngriti dorën me shpresën se do të merrte një shtrëngim duarsh nga ish-lojtari i Crystal Palaces.


Megjithatë, Gallagher dukej se e injoroi të riun dhe në vend të kësaj e vuri krahun rreth një tifozi tjetër që qëndronte përkrah tij në tunel. Ndërsa një foto e mëvonshme tregonte 24-vjeçarin me krahët e tij rreth të dy fansave menjëherë pas klipit origjinal.

Të rinjtë e Mauricio Pochettino do të vazhdonin të barazonin 2-2 në shtëpi ndaj skuadrës së Vincent Kompany, pavarësisht se skuadra mysafire kishte 10 lojtarë në pjesën më të madhe të ndeshjes në perëndim të Londrës.

Skuadra e Londrës perëndimore ka dalë që atëherë dhe ka dënuar abuzimin ‘plotësisht të papranueshëm’ ndaj Gallagherit pasi klipi u bë viral në mediat sociale.

Në një deklaratë zyrtare, klubi i është përgjigjur abuzimit të mesfushorit, duke shkruar: “Klubi i Futbollit Chelsea është në dijeni të një videoklipi që qarkullon në rrjetet sociale nga ndeshja e së shtunës kundër Burnley, e cila është nxjerrë jashtë kontekstit”.

“Niveli i mëvonshëm i abuzimit dhe komenteve shpifëse drejtuar Conor Gallagher është plotësisht i papranueshëm. Ne jemi krenarë që jemi një klub i larmishëm, gjithëpërfshirës, ​​ku njerëzit nga të gjitha kulturat, komunitetet dhe identitetet ndihen të mirëpritur”, thuhet në reagimin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori