Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, vazhdon të jetë shumë i pëlqyer nga shqiptarët për mbrëmje të ndryshme muzikore.

Ai është një emër shumë i kërkuar qoftë në diskoteka apo edhe organizime familjare.

Megjithatë, së fundmi këngëtari nga Ferizaj ka reaguar përmes një video të publikuar në InstaStory, për fjalët që po përflitet kinse ka rënë interesimi për të.

Foto: Labinot Tahiri/InstaStory

Në videon, e cila shfaq atmosferën nga një prej koncerteve të tij më të fundit në Mitrovicë, Labi thotë se nuk është aspak e vërtetë që të ketë rënë interesimi për të.

“Mos te flasin do llaskuca kur sju konvenon çmimi kinse ka ra Labi! Sa për me ra veproj vet qysh kam veprua duke mos dale në Diasporë para atyre mijera të rinjëve që me presin atje dhe kam lanë anash me mijera euro qe ka peej estrades desin me i prek! Pra, mos lehni si qeni me bisht ndër kambë se keni fakte boll për me pa se a kam ra apo jo!! Ja sonte në Mitrovicë si ishte dhe shume mbremje të tjera! Nuk vdes unë për pare, vdes vetem për të mirat që i shoh kur njerzit knaqën sonte dhe gjithmonë. Moti i grahi kësaj pune. Labi Ferizaj, Kosovë e Shqipërisë”, ka shkruar Labi në InstaStory.

Ai përndryshe së fundmi bëri të ditur edhe se ka gëzuar veten dhe familjen e tij me një veturë të re luksoze, dhuratë për fundvit. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Sa herë qê deshta dhe dua, mund ta fillojë jetên me gjêra të reja e me veprime tê reja, por ama isha dhe jam modest dhe kam ngurruar gjithmonë tê dalë nga vetja gjatë jetês sime! Si unê , janë edhe familja ime, por prap me punë, mund e ndjersë po e jetojmë një jetë normale për vete , por duke dhuruar shumë shumë edhe për të tjerë se Zoti jep kur dhuron, e jo vetëm kur merr( SPROVA IMEE E JETES). Mbi të gjitha një gjë e di mirë! Kur Zoti do, mund të na i dhurojë dhe të na i marrê të gjitha, por kur e jep uroj ta gëzojmë ashtu si duan shumë njerëz si ju, si familjarë e shoqêri në rrethin tonë! E gëzofshi familje e dashur⭐️ Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovê e Shqipêrisë. @elton_tahiri @milottahiri @hanajakupitahiri @autosherreti

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on Dec 26, 2019 at 8:26am PST