LAJMI I FUNDIT:

U largua nga loja disa minuta para fundit, Allegri tregon pse e mori këtë vendim

U largua nga loja disa minuta para fundit, Allegri tregon pse e mori këtë vendim

Juventusi ka vazhduar me fitore në Serie A, pasi ka marrë të dytën radhazi duke mposhtur Interin me rezultat 0-1.

Reklama

Ka qenë një ndeshje shumë e luftuar, por në fund ishin mysafirët që u larguan me pikët e plota nga Giuseppe Meazza.

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka folur pas ndeshjes duke përgëzuar futbollistët e tij për fitoren e arritur.

“Le të themi se ndaj Interit nuk ishte e lehtë, skuadra luajti mirë dhe nuk i lejuam raste kundërshtarit. Na munguan tre katër rreziqe, por që ishin të lehta. Me këtë fitore djemtë më dhanë një pushim të mirë”, tha Allegri.

Allegri u largua nga fusha në minutën e 86-të duke mos i shikuar fare minutat e fundit të ndeshjes, teksa ai ka treguar edhe arsyen se pse e bëri këtë.

“Në ato minuta nuk kishte më nevojë për mua. Po nervozohesha, para se të më nxirrnin jashtë sepse më paralajmëruan u ktheva në dhomat e zhveshjes, skuadra nuk kishte nevojë për mua në ato kohë”, u shpreh Allegri.

Juventusi triumfon në Derby d'Italia - Interi lëshon mundësinë për vendin e dytë
Lexo po ashtu Juventusi triumfon në Derby d'Italia - Interi lëshon mundësinë për vendin e dytë

Krejt në fund trajneri italian foli edhe për episodin ku Rabiot preku topin me dorë dhe nga ai aksion u shënua goli i fitores së Juventusit.

“Mos më bëni të flas me inat. Me Salernitanën, nga ana tjetër, nuk ndodhi asgjë? Në ndeshjen e parë kundër Interit, ata anuluan një gol që nuk e dinim nëse ishte dorë apo jo. Jemi shumë zotërinj në këtë, shkoni dhe shikoni gabimin pasi një shfaqje e tillë më duket e gabuar”, ta Allegri. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori