LAJMI I FUNDIT:

U largua me lot nga fusha, Spinazzola ka pësuar dëmtim të rëndë në ‘Tendinën e Akilit’

U largua me lot nga fusha, Spinazzola ka pësuar dëmtim të rëndë në ‘Tendinën e Akilit’

Mbrojtësi i Romës, Leonardo Spinazzola, pësoi lëndim gjatë fitores 2-1 të Italisë ndaj Belgjikës, ndërsa sipas mediave italiane ai ka këputur ‘Tendinën e Akilit’ dhe mund të mungojë disa muaj.

Reklama

Sky Sport Italia shkruan se mbrojtësi që kishte një ndikim të madh te Italia, pasi ka luajtur gjatë gjithë Kampionatit Evropian, pësoi një dëmtim të rëndë në minutën e 78-të të ndeshjes në “Allianz Arena”.

Spinazzola që shpëtoi edhe një gol të sigurt nga Romelu Lukaku, ishte në sulm kur menjëherë kërkoi nga bankina se duhej të zëvendësohej, pasi ishte e qartë menjëherë që ishte një dëmtim i rëndë.

Mbrojtësi Gialloross ishte në lot kur u largua me barelë nga fusha që mund ta lërë disa muaj jashtë.

Spinazzola u zëvendësua nga Emerson Palmieri, i cili ka shumë të gjasa që të luajë Spanjën në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori