LAJMI I FUNDIT:

U kërkua nga Chelsea dhe Real Madrid, City merr vendim për të ardhmen e Julian Alvarez

U kërkua nga Chelsea dhe Real Madrid, City merr vendim për të ardhmen e Julian Alvarez

Julian Alvarez është bërë një nga sulmuesit më të kërkuar në afatin kalimtar veror, me argjentinasin që nuk ka hapësirat e duhura te City.

Kampioni i Botë me Argjentinën ka përfunduar në listën e dëshirave të skuadrave të mëdha si Chelsea, Paris Saint Germain, Barcelona dhe Real Madrid.

Sipas raportimeve nga Football Insider, kampionët e Anglisë janë të vendosur për të mbajtur Alvarez në skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.


Ylli i Man Cityt preferon kalimin te Real Madridi para opsioneve tjera
Lexo po ashtu Ylli i Man Cityt preferon kalimin te Real Madridi para opsioneve tjera

24-vjeçari pati një sezon fantastik me fanellën e Cityt, duke  e mbyllur me 19 gola dhe 13 asistime, derisa top klubet ishin gati të ofrojnë deri në 80 milionë euro për të.

Me një kontratë deri në vitin 2028, Manchester City ka avantazhin në çdo negociatë dhe ka vendosur të mos shqyrtojë ofertat për Alvarez, i cili ka qenë në radarin e disa klubeve të mëdha për shkak të paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme.

Chelsea mund të nisë një ofertë befasuese për Julian Alvarez, Man City do 80 milionë euro
Lexo po ashtu Chelsea mund të nisë një ofertë befasuese për Julian Alvarez, Man City do 80 milionë euro

Klubet si Chelsea, PSG, Barcelona e Real Madrid tani duhet të ndryshojnë objektivat, pasi City nuk do ta lejoj në asnjë mënyrë largimin e yllit argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori