LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Man Cityt preferon kalimin te Real Madridi para opsioneve tjera

Ylli i Man Cityt preferon kalimin te Real Madridi para opsioneve tjera

Ylli i Manchester Cityt, Julian Alvarez është lidhur me një largim nga klubi në javët e fundit, pasi kërkon një rol më të madh në skuadër.

Një nga ekipet e interesuara për të është Atletico Madridi, por nëse do të ishte në dorën e argjentinasit, atëherë ai do t’i drejtohej rivalëve të tyre.

Atletico do të ishte i kënaqur të sillte Alvarezin dhe ka dërguar Angel Correan dhe Rodrigo de Paul për ta bindur atë ndërsa ishte në detyrë në Argjentinë.

Befasia e afatit kalimtar veror, Julian Alvarez mund të transferohet tek gjiganti i La Ligas
Lexo po ashtu Befasia e afatit kalimtar veror, Julian Alvarez mund të transferohet tek gjiganti i La Ligas

Megjithatë, City duket se ka të ngjarë të kërkojë një marrëveshje të përhershme në vend të një huazimi, dhe financat e Atleticos nuk janë në lartësinë e detyrës, ndërsa konkurrencë mund të jetë Paris Saint-Germain dhe Chelsea.

Por, sipas The Athletic, lëvizja e ëndrrave të Alvarez do të ishte te Real Madrid, edhe pse çdo marrëveshje është e pamundur, për shkak të mbipopullimit të fazës sulmuese.

Nëse City nuk vendos të pranojë një ofertë huazimi ose një shitje shumë më të ulët se çmimi i raportuar prej 80 milionë euro, atëherë duket e pamundur që ai të mund të shkojë diku tjetër në Spanjë.

Barcelona ishte e interesuar për të edhe sa ishte në River Plate, por vendosi të shkonte pas Ferran Torres. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori