Boksieri i njohur britanik, Tyson Fury, ka debutuar me fitore në WWE, sportin e mundjes ekzibicionale, duke e mposhtur gjigantin Braun Strowman.

Boksieri debutoi në ngjarjen e zhvilluar në Arabinë Saudite.

Ai u vesh me veshjen tradicionale saudite dhe i rrethuar me fishekzjarrë hyri në ringun e WWE-së për herë të parë.

Meçi zgjati tetë minuta me Furyn që e rrëzoi për tokë Strowmanin duke ia pamundësuar të kthehej në ring për dhjetë sekonda.

Fury mbetet njëri prej boksierëve më të mirë në botë dhe së shpejti do të kthehet në ring në një meç me një nga boksierët më të mirë. /Telegrafi/