LAJMI I FUNDIT:

Turneu i ribashkimit të Guns N’ Roses, i katërti më fitimprurës në histori

Turneu i ribashkimit të Guns N’ Roses, i katërti më fitimprurës në histori
(Foto: Getty Images)

Grupi i ribashkuar “Guns N’ Roses” gjatë turneut të vitit 2017 ka përfituar mbi 475 milionë dollarë dhe është fjala për turneun e katërt më të paguar në histori.

Reklama

Revista e industrisë muzikore e ka publikuar përfitimin e saktë të bendit legjendar që e ka tejkaluar turneun e ish-anëtarit të “Pink Floyd”, Roger Waters.

Rekordin për turneun më të shtrenjtë e mban grupi “U2”. Ky bend përfitoi 784 milionë dollarë në turneun gjatë periudhës 2009-2011.

Në vendin e dytë dhe të tretë me përfitime mbi 500 milionë dollarë ndodhen “Rolling Stones” dhe “Coldplay”.

(Foto: Getty Images)

Guns N ‘Roses është një bend amerikan i muzikës rok, i formuar në Los Angeles në vitin 1985.

Për shkak të mosmarrëveshjeve të brendshme, ndërmjet frontmenit Axl Rose dhe kitaristit Slash, ata e ndërprenë bashkëpunimin në vitin 1993.

(Foto: Getty Images)

Mirëpo, pas shumë vitesh, dyshja vendosi të bashkohej sërish në Festivalin Coachella të vitit 2016.

Në këtë mënyrë, ata vendosën të bënin turne bashkë të quajtur “Not in This Lifetime” dhe sipas Billboard, që nga fillimi i turneut, 4.3 milionë fansa kanë shkuar deri më tani në koncertet e tyre.

Turneu do të vazhdojë edhe gjatë këtij viti në Evropë dhe pritet të mbyllet më 21 korrik në Gothenburg të Suedisë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Magazina
Kalo në kategori