LAJMI I FUNDIT:

‘Trofeu Yachine’, 10 kandidatët për portierin më të mirë – Corutois, Alisson, Mendy e Neuer në garë

‘Trofeu Yachine’, 10 kandidatët për portierin më të mirë – Corutois, Alisson, Mendy e Neuer në garë

Sot do të zbulohen kandidatët për ‘Topin e Artë’ për meshkuj dhe femra, por edhe çmimet ‘Yachine’ për portierin më të mirë dhe Kopa për futbollistin më të mirë të ri.

Gazetar e njohur francez France Football ka filluar me publikimin e nominimeve.


Tashmë dihen edhe dhjetë emrat që janë të nominuar për Trofeun Yachine që vjen si shpërblim për portierin më të mirë të vitit.

Yassine Bounou, Alisson Becker, Thibaut Courtois, Ederson, Mike Maignan, Edouard Mendy, Manuel Neuer, Jan Oblak, Kevin Trapp dhe Hugo Lloris janë emrat që janë nominuar nga L’Equipe.

Courtois që shkëlqeu sezonin e shkuar shihet si favorit, por mbetet të shihet se kush do të zgjidhet më i miri në fund. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori