LAJMI I FUNDIT:

Triumf komod i Juventusit ndaj Genoas

Triumf komod i Juventusit ndaj Genoas
(Foto: Twitter/JuventusFC)

Juventusi ka regjistruar fitore prej 3-1 ndaj Genoas në ndeshjen e javës së 30-të në Serie A që u zhvillua në Allianz Stadium.

Dejan Kulusevski e zhbllokoi rezultatin në minutën e katërt të takimit pas asistimit nga Juan Cuadrado.

Pas një aksioni të shpejtë nga Federico Chiesa, portieri e mbrojti goditjen e tij, topi shkoi te Cristiano Ronaldo, i cili e përplasi për shtylle dhe nga prapa vinte Alvaro Morata për ta futur në rrjetë (22’).


(Foto: Screenshot/Twitter/CR7 Timeline)

Gianluca Scamacca (49’) e shënoi golin e nderit për mysafirët në gjysmën e dytë. falë një harkimi nga Nicolo Rovella.

Bianconerët patë raste të shumta në fraksionin e dytë, ndërsa e realizuan vetëm një gol, përmes Weston McKennie, i cili pranoi një top nga Danilo, shkoi përpara dhe e mposhti portierin kundërshtar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Juventusi ruan vendin e tretë në tabelë me një pikë prapa Milanit që ndodhet në vend të dytë dhe tri pikë përpara Napolit që mban vendin e tretë.

Genoa pozicionohet në vend të 13-të në renditje dhe ndodhet 10 pikë larg zonës së rrezikut për të rënë nga liga. /Telegrafi/

https://twitter.com/go1als/status/1381232393533714432

https://twitter.com/go1als/status/1381236780280774659

https://twitter.com/go1als/status/1381252993476128768

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori