0Shares

Filmi “Mother!”, në të cilin rolin kryesor e luan Jennifer Lawrence, është shfaqur në Festivalin e Filmit në Venecia, ndërsa përkundër kritikave pozitive, shumëkush e ka konsideruar si shqetësues.

Dhjetëra kritikë kanë dhënë opinionet e tyre për këtë triller psikologjik, regjinë e të cilit e ka bërë Darren Aronofsky dhe kritikat ishin shumë pozitive.

Mirëpo, kjo nuk do të thotë se nuk e kanë konsideruar të pakëndshëm filmin, ku Javier Bardem portretizon protagonistin kryesor mashkull.

Jennifer Lawrence xhirohet duke vallëzuar si striptizetë, xhirimi publikohet në internet (Video) Jennifer Lawrence xhirohet duke vallëzuar si striptizetë, xhirimi publikohet në internet (Video)

Dy karakterët janë në lidhje, ndërsa lidhja e tyre testohet, pasi ata i viziton një mysafir i paftuar.

Disa e kanë quajtur filmin si një “shaka të sëmurë”, të tjerët si “çrregullim të sëmurë”. Ka apsur edhe prej tyre që e kanë krahasuar me horronin e Roman Polanskit, “Rosemary’s Baby”, si dhe “Black Swan” të Aronofskyt.

Ata që e kanë kritikuar kanë thënë se filmi është paksa i çmendur dhe shqetësues për publikun. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)