LAJMI I FUNDIT:

Treshja e Hamasit futet në spital dhe ndodhin dy shpërthime, publikohen pamjet e militantëve që kishin shënjestruar izraelitët

Treshja e Hamasit futet në spital dhe ndodhin dy shpërthime, publikohen pamjet e militantëve që kishin shënjestruar izraelitët

Manuel Fabian, raporteri i luftës i Times of Israel, ka publikuar në X (ish-Twitter) videon më të re të Hamasit.

Në video shihen tre pjesëtarë të armatosur të Hamasit, që vrapojnë në drejtim të spitalit “Rantis” në qytetin e Gazës, transmeton Telegrafi.


Ata futen brenda dhe duket se vërejnë se atje gjendeshin pjesëtarët e IDF-së izraelite dhe fillojnë të ikin.

Fabian në postim pretendon se Hamasi i ka përshkruar treshen si “luftëtarë të torturave”, që është sipas izraelitëve një dëshmi se ata bartnin jelekë me lëndë shpërthyese.

Izraeli publikon pamjet që thotë se tregojnë Hamasin duke marrë pengje në spitalin e Gazës
Lexo po ashtu Izraeli publikon pamjet që thotë se tregojnë Hamasin duke marrë pengje në spitalin e Gazës

Në video ndodhin dy shpërthim, ku e para është shkaktuar nga një raketë që e shkrepë Hamasi nga spitali.

Ndërkaq shkaku i shpërthimit të dytë sipas Fabianit mbetet i paqartë.

Në anën tjetër, ditë më parë IDF-ja kishte shfaqur disa jelekë me eksplozivë që i kishin gjetur në Rripin e Gazës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Skifterët e Vdekjes” – njihuni me 10 snajperistët më të fortë të historisë së njerëzimit

“Skifterët e Vdekjes” – njihuni me 10 snajperistët më të fortë të historisë së njerëzimit

Botë
Snajperi ukrainas thyen rekordin botëror për vrasjen në distancë më të gjatë – viktimë, një ushtar rus

Snajperi ukrainas thyen rekordin botëror për vrasjen në distancë më të gjatë – viktimë, një ushtar rus

Botë
Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Evropa
Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Azia
SHBA-ja vendos veto në OKB, reagon ashpër Abbas

SHBA-ja vendos veto në OKB, reagon ashpër Abbas

Azia
Girkin: Kam frikë se do të përfundojë sikurse ‘kuzhineri i Putinit’

Girkin: Kam frikë se do të përfundojë sikurse ‘kuzhineri i Putinit’

Evropa
Kalo në kategori