LAJMI I FUNDIT:

Trepça në formë të lartë, mund Prizrenin 16

Trepça në formë të lartë, mund Prizrenin 16

Trepça ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Prizrenit 16 me rezultat 78:93 (27:15, 12:32, 11:24, 28:22), në kuadër të javës së nëntë të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Reklama

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë, duke qenë në epërsi dhe e mbyllën çerekun e parë me 12 pikë epërsi 27:15, me një treshe në sekondën e fundit nga Rilind Krasniqi.
Gjithsesi mitrovicasit u përgjigjën shpejt në periudhën e dytë. Prizrenasit ishin në epërsi 31:22 kur mitrovicasit hyn në një seri prej 0:13, për të kaluar në epërsi 31:35 dhe e mbyllën pjesën e parë me tetë pikë dallim, 39:47.

Mysafirët vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, duke thelluar epërsinë minutë pas minute, ku më e larta ishte 47:71, ndërsa rezultati pas 30 minutash ishte 50:71.

‘Xehetarët’ menaxhuan mirë lojën në 10 minutat e fundit, duke mos e rrezikuar fitoren dhe triumfuan me shifrat 78:93.

Te Prizreni 16 u dalluan Ivan Koljeviq me 20 pikë dhe Courtney Fells dhe Michael Green me nga 14 pikë, kurse te Trepça u dalluan Taurus Ramon Cockfield me 20 pikë dhe nëntë asistime dhe Andrew Gordon me 14 pikë e tetë kërcime dhe Drilon Hajrizi me 14 pikë e shtatë kërcime.

Prizrenasit kanë pesë fitore dhe tri humbje, ndërsa mitrovicasit shtatë fitore dhe dy humbje.


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori