LAJMI I FUNDIT:

Trepça ’89 me fitoren ndaj Prishtinës e arrin mbijetesën në Superligë

Trepça ’89 me fitoren ndaj Prishtinës e arrin mbijetesën në Superligë

Trepça ’89 në edicionin e ri do të vazhdojë të luajë në Superligën e Kosovës, pasi fitoi 2-1 ndaj Prishtinës, në xhiron e fundit.

Reklama

Mitrovicasit e filluan mjaftë mirë takimin, pasi e rrezikuan disa herë portën e Prishtinës, mirëpo nuk ia dolën të shënonin.

Pjesa e dytë ishte tejet vendimtare, pasi u shënuan tri gola, me vendasit që ishin më kërkues.

Prishtina, ishte e para që kaloi në epërsi me golin e realizuar nga Qëndrim Zybaj që realizoi në minutën e 62-të.

Por, Trepça ’89 arriti që t’i barazonte shifrat në 1-1 me golin e shënuar me anë të Milot Avdylit (79’).

Vendasit nuk u dorëzuan dhe arritën të përmbysnin rezultatin me anë të Arb Manajt që shënoi në minutën e 85-të për 2-1.

Kjo fitore e ndihmoi Trepçën ’89, pasi përfundoi në vendin e shtatë me 44 pikë, derisa Prishtina e mbylli edicionin në të katërtin me 62 sosh. /Telegrafi/