LAJMI I FUNDIT:

Tre kartonë të kuq dhe dy gola për Unitedin – kaosi dhe shtatë minutat që vendosën gjithçka në Old Trafford

Tre kartonë të kuq dhe dy gola për Unitedin – kaosi dhe shtatë minutat që vendosën gjithçka në Old Trafford
(Foto: Getty)

Manchester Unitedi fitoi me përmbysje ndaj Fulhamit (3-1) për ta siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës FA.

Reklama

Momenti vendimtar në ndeshjen e zhvilluar në Old Trafford ndodhi ndërmjet minutave 71 dhe 77 të takimit.


71’ Marco Silva – karton i kuq

72’ Willian – karton i kuq

72’ – Aleksandar Mitrovic karton i kuq

75’ Bruno Fernandes – shënon gol

77’ Marcel Sabitzer shënon gol


Në gjysmën e parë nuk pati gola, ndërsa pesë minuta brenda pjesës së sytë, Aleksandar Mitrovic i kaloi mysafirët në epërsi (50’).

Situata ishte e qetë deri në minutën e 71-të, kur brenda 40 sekondash u ndanë tre kartonë të kuq për Fulhamin.

Manchester United kalon me shumë spektakël në gjysmëfinale të FA Cup
Lexo po ashtu Manchester United kalon me shumë spektakël në gjysmëfinale të FA Cup

Willian e ndali topin me dorë duke penguar Unitedin që të shënonte dhe me këtë rast u akordua penallti në favor të vendasve ndërsa braziliani u përjashtua me karton të kuq (72’).

Derisa VAR po e shqyrtonte situatën, për protestat e ashpra u përjashtua trajneri Marco Silva (71’), derisa kartoni i kuq iu tregua edhe Mitrovicit (72’), pasi sulmuesi serb protestoi në drejtim të gjyqtarit Chris Kavanagh.

Pasoi saktësia e Bruno Fernandes nga pika e bardhë (75’), ndërsa menjëherë më pas me thembër realizoi Marcel Sabitzer (77’).

Dikur më vonë, Bruno e shënoi edhe golin e dytë personal për të vulosur gjithçka dhe për ta kualifikuar Unitedin në gjysmëfinale, ku në Wembley do të përballet me Brightonin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori