Manchester United kalon me shumë spektakël në gjysmëfinale të FA Cup

Manchester United ka kaluar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi mposhti Fulhamin 3-1 me shumë mund.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa e dyta solli shumë spektakël – por edhe dy kartonë të kuq.

Fillimisht, Fulhami kaloi në epërsi me anë të Aleksandr Mitrovic në minutën 50-të, kur u asistua nga Diop.

Por, brenda një minute – skuadra mysafire mbeti me dy lojtarë më pak në fushë pasi Willian (72’) dhe Mitrovic (73’) u ndëshkua me kartonë të kuq.

Pas këtyre minutave edhe filloi përmbysja e Manchester United, që shënuan dy gola brenda dy minutave.

Lexo po ashtu Hidhet shorti për gjysmëfinalet e FA Cup: Man United e City mësojnë emrat e kndërshtarëve

Ishte minuta e 75-të e takimit kur Bruno Fernandes realizoi nga penalltia, ndërsa Marcel Sabitzer e përmbysi rezultatin në 2-1 me një asistim të Luke Shaw.

Djajtë e kuq nuk u ndalën me kaq dhe realizuan edhe të tretin, kur Bruno Ferandes realizoi në minutën e 90+6-të, për të kaluar kështu në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale, United do të përballet me Brightonin, derisa doi të synojë finalen në Wembley. /Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”