Është hedhur shorti për gjysmëfinale në FA Cup.

Manchester City shpartalloi Brunelyn me rezultat 6-0, duke kaluan në fazën tjetër të garës së dytë më të madh në Angli.

Në këtë rreth, kampioni në fuqi i Ligës Premier do të përballet me Sheffield United.

Në anën tjetër, rivali i tyre lokal, ka eliminuar Fulhamin, ndërsa do të ketë një përballje edhe më të vështirë në letër.

Aty e pret Brightoni i De Zerbit, dhe në rast se dy skuadrat e mëdha shkojnë deri në fund, atëherë i pret finalja mes tyre që zhvillohet në Wembley. /Telegrafi/