LAJMI I FUNDIT:

Trajneri Roberto Martinez: Belgjika krenohet me Lukakun

Trajneri Roberto Martinez: Belgjika krenohet me Lukakun

Roberto Martinez ishte ‘krenar’ me kapitenin Romelu Lukaku, pasi sulmuesi i Interit shënoi dy golat e fitores 2-1 të Kombëtares së Belgjikës në udhëtim te Islanda në Reykjavik.

Reklama

Sulmuesi i Nerazzurrëve shënoi golin e vetëm të Belgjikës ndaj Anglisë fundjavën e kaluar, ndërsa mbrëmë shënoi dy gola dhe Martinez nuk mundi të mos e lavdëronte yllin e tij.

“Nuk ishte e lehtë të vish dhe të luash këtu. Fusha nuk ishte e mirë, por unë nuk po kërkoj justifikime dhe është e vërtetë që performanca jonë nuk ishte perfektë”, ka thënë fillimisht Martinez për RTBF.

“Jam shumë krenar për Romelu Lukakun dhe të gjithë mund të jenë”.

“Ai kishte një ndeshje të jashtëzakonshme dhe ishte mbresëlënës në disa aspekte. Shiriti i kapitenit ndoshta i dha atij një dimension tjetër”, përfundoi trajneri i belgëve.

27-vjeçari ka shënuar tre herë në tre ndeshje të Serie A deri më tani këtë sezon, ndërsa është gati për derbin e fundjavës ndaj Milanit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori