LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i ri i Napolit, Rudi Garcia ka tri kërkesa transferimesh për drejtuesit

Trajneri i ri i Napolit, Rudi Garcia ka tri kërkesa transferimesh për drejtuesit

Trajneri Rudi Garcia nuk dëshiron të ndahet me Victor Osimhen dhe Khvicha Kvaratskhelia, ndërsa thuhet se ka zgjedhur Giorgio Scalvini të Atalantas për të zëvendësuar Kim Min-jae, i cili pritet të largohet nga Napoli. 

Sipas La Gazzetta dello Sport dhe Il Corriere dello Sport, trajneri francez ka informuar tashmë presidentin Aurelio De Laurentiis se ai nuk dëshiron të shesë dy yjet, Osimhen dhe Kvara gjatë verës.


Kuptohet se Napoli nuk do ta shesë nigerianin për më pak se 150-160 milionë euro dhe do t’i ofrojë atij një zgjatje të kontratës në javët e ardhshme.

Zyrtare: Rudi Garcia merr drejtimin e Napolit
Lexo po ashtu Zyrtare: Rudi Garcia merr drejtimin e Napolit

Sipas Gazzetta dello Sport, Jonathan David, Lille është objektivi kryesor i Napolit nëse Osimhen largohet.

Nuk ka dyshime se reprezentuesi i Koresë së Jugut, Kim Min-jae do të largohet nga Stadio Diego Maradona në korrik, me Bayern Munich që shihet si favorit para Manchester Unitedit në garën për 26-vjeçarin.

Gazzetta pretendon se Scalvini i Atalantës është objektivi i preferuar i Garcias për të zëvendësuar Kim, edhe pse lojtarë si Kevin (Lens), Hiroki Ito (Stuttgart), Kou Itakura (Borussia Mönchengladbach) dhe David Hancko (Feyenoord) po monitorohen gjithashtu nga kampionët e Serie A.

Ndryshe, Garcia do të prezantohet nga Napoli në një konferencë për shtyp të hënën pasdite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori