LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Dritës i gëzohet fitores në derbin e Anamoravës

Trajneri i Dritës i gëzohet fitores në derbin e Anamoravës

Drita triumfoi 2-0 ndaj Gjilanit në derbin e zhvilluar në kuadër të javës së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas ndeshjes, trajneri Akis Vavalis ka thënë se është tejet i lumtur që ia dolën ta fitonin derbin e Anamoravës.


“Është fitore e rëndësishme, është fitorja e tretë rresht”, ka deklaruar trajneri grek për ArtSport.

Mezani thotë se Gjilani nuk e meritoi humbjen ndaj Dritës
Lexo po ashtu Mezani thotë se Gjilani nuk e meritoi humbjen ndaj Dritës

“Kemi lojtarë të shkëlqyer që kanë vuajtur shumë. Është ndeshja e tretë brenda shtatë ditësh, ndërsa Gjilani kishte një ditë më shumë në dispozicion”.

“Në pjesën e parë nuk kemi krijuar shumë raste, ndërsa në të dytën kemi shfrytëzuar më mirë hapësirat”.

“Është fitore e rëndësishme për lojtarët, për ekipin, për tifozët”, ka shtuar Vavalis. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Premier League
Kalo në kategori