Mbrëmë janë zhvilluar dy ndeshje tejet interesante në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Toronto Raptors ka arritur të barazojë serinë në “play-off” me Philadelhpia 76ers dhe tashmë secila ka nga një fitore.

Raptors triumfuan para shikuesve të vetë në palestrën Scotiabank Arena me rezultat 94-89.

Ndërkohë, Denver Nuggets ka fituar ndeshjen e parë të kësaj faze në po aq ndeshje kundër Portland TrailBlazers.

Nuggets fituan para adhuruesve të vetë në palestrën Pepsi Center me diferencë prej tetë pikëve, 121-113.

Ndryshe, ndeshjen e radhës do të zhvillohen të enjten, përkatësisht të premten. /Telegrafi/