Roma ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndeshjen e tyre në udhëtim te Torino.

Skuadra e trajnerit Eusebio Di Francesco i është kthyer fitoreve në Serie A pas humbjes minimale në shtëpi nga Napoli.

Triumf për Romën në udhëtimin e vështirë te Torino (Video) Triumf për Romën në udhëtimin e vështirë te Torino (Video)

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga mbrojtësi serb, Alexandar Kolarov, i cili shënoi nga gjuajtja e lirë në minutën e 69-të të takimit.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht Kolarov, i cili u notua me 8.8, ndërsa nota më e ulët shkoi për sulmuesin Umar Sadiq me notë 5.7. /Telegrafi/

Torino:

Dështuan edhe Falque dhe Sirigu

Roma:

Paraqitje pozitive patën edhe Jesus dhe Nainggolan