LAJMI I FUNDIT:

Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – disa kushtuan miliona euro

Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – disa kushtuan miliona euro
Reklama

Afati kalimtar veror është mbyllur në pesë kampionatet kryesore, por edhe në disa nga kampionatet evropiane ku nuk kanë munguar lëvizjet e lojtarëve shqiptar.

Padyshim transferimi më i madh ishte ai i Granit Xhakës që kaloi nga Arsenali te Bayer Leverkusen për 15 milionë euro.


Brenda Bundesligës skuadër ndërroi edhe Mërgim Berisha, që la Augsburgun për të kaluar te Hoffenhaim për 14 milionë euro.

Ditët e fundit të afatit kalimtar veror 2023
Lexo po ashtu Ditët e fundit të afatit kalimtar veror 2023

Transferim kanë bërë edhe dy yjet e Kosovës, Milot Rashica (5.2 milionë euro) dhe Zymer Bytyqi që u kthyen në Superligën e Turqisë.

Hap të madh në karrierë ka bërë edhe Ylber Ramadani që kaloi në Serie A te Lecce.

Sa i përket lojtarëve të Kosovës, në këtë afat kalimtar Visar Bekaj dhe Albion Rrahmani, po ashtu kanë kaluar në klube cilësore.

Të gjitha lajmet nga Shqiptarët nëpër botë
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Shqiptarët nëpër botë

Më poshtë i gjeni 15 transferimet më të mëdha të lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar. /Telegrafi/

Granit Xhaka (Arsenal – Bayer Leverkusen)  

Mërgim Berisha (Augsburg – Hoffenheim)  

Milot Rashica (Norwich City – Besiktas)  

Diant Ramaj (Frankfurt – Ajax)  

Albion Rrahmani (Ballkani – Rapid Bukuresht)  

Zymer Bytyqi (Olympiacos – Antalyaspor) 

Ylber Ramadani (Aberdeen – Lecce)  

Mirlind Daku  (NK Osijek – Rubin Kazan)  

Fidan Aliti (Zurich – Alanyaspor)  

Visar Bekaj (Tirana – Hatayspor)

Florent Hadergjonaj  (Kasimpasa – Alanyaspor)

Bersant Celina  (Dijon – AIK)  

Etrit Berisha  (Torino – Empoli)  

Betim Fazliji (St Pauli – St Gallen)  

Altin Zeqiri  (Lahti – Rizespor)

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori