LAJMI I FUNDIT:

Top 10 lojtarët më të shtrenjtë në MLS – dallimi i vlerës së Messit me vendin e dytë është 15 milionë euro

Top 10 lojtarët më të shtrenjtë në MLS – dallimi i vlerës së Messit me vendin e dytë është 15 milionë euro
Reklama

MLS ka marrë vëmendje të madhe në botë dhe kjo falë transferimit të Lionel Messit te Inter Miami.

Derisa për ligën amerikane raportohej shumë pak, duke ditur se futbolli atje nuk është shumë i popullarizuar si në Evropë, tani kjo gjë ka ndryshuar paksa me shkuarjen e argjentinasit.


Por, kush janë aktualisht lojtarët më të vlefshëm në ligën amerikane?

Messi pati një përplasje të ashpër me yllin e Orlando City - vazhdoi edhe në tunel
Lexo po ashtu Messi pati një përplasje të ashpër me yllin e Orlando City - vazhdoi edhe në tunel

Sipas Transfermarkt, këta janë futbollistët më të shtrenjtë në MLS:

1. Leo Messi 35 milionë euro,

2. Thiago Almada 20 milionë euro,

Leo Messi i jashtëzakonshëm, shënon dy gola të tjerë me Inter Miamin
Lexo po ashtu Leo Messi i jashtëzakonshëm, shënon dy gola të tjerë me Inter Miamin

3= Sebastian Driussi 15 milionë euro,

3= Talles Magno 15 milionë euro,

5= Hany Mukhtar 12 milionë euro,

5= Lorenzo Insigne 12 milionë euro,

Guinness World Records emëron GOAT-in e tyre mes Ronaldos dhe Messit
Lexo po ashtu Guinness World Records emëron GOAT-in e tyre mes Ronaldos dhe Messit

7= Facundo Torres 10 milionë euro,

7= Cucho Hernandez 10 milionë euro,

9. Diego Rossi 9.5 milionë euro,

10. Evander 9 milionë euro.

David Beckham zbuloi se si ia doli ta bindte Lionel Messin të transferohej te Inter Miami
Lexo po ashtu David Beckham zbuloi se si ia doli ta bindte Lionel Messin të transferohej te Inter Miami

Nëse keni ndjekur të gjitha këto gjëra të El Galactico Inter Miami, mund të pyesni veten se ku është Sergio Busquets. Puna është se ai vlerësohet me vetëm 5 milionë euro dhe në këtë pikë është koha për të thënë diçka se si Transfermarkt i vlerëson lojtarët.

Nuk ka gjë të tillë si një vlerë objektive e transferimit. Një lojtar ka një vlerë të caktuar për klubin e tij ose klubet e interesuara për shërbimet e tij.

Transfermarkt është thjesht një vlerësim i bazuar në të dhëna nga tifozët e futbollit. Është i mirë si një përafrim dhe ndihmon në formimin e opinioneve për lojtarët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori