LAJMI I FUNDIT:

Top 10 lojtarët më të paguar në Ligën Premier – diferencë e ngushtë mes tyre në fitime

Top 10 lojtarët më të paguar në Ligën Premier – diferencë e ngushtë mes tyre në fitime

Sportac ka publikuar listën e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier, derisa në vendin e parë është padyshim një lojtar që e meriton edhe centin e fundit.

Reklama

Kevin de Bruyne është lider me pagë në elitën e futbollit anglez, derisa vazhdon të cilësohet si mesfushori më i mirë ofanziv.

Ylli belg fiton mbi 23 milionë euro në sezon, duke u bërë kështu më i paguari në Ligën Premier.

Shtatë lojtarëve që u kanë mbetur vetëm edhe 12 ndeshje për ta bindur Ten Hagun që mos t'i largojë nga United
Lexo po ashtu Shtatë lojtarëve që u kanë mbetur vetëm edhe 12 ndeshje për ta bindur Ten Hagun që mos t'i largojë nga United

Pas tij është bashkëlojtari te Manchester City dhe golashënuesi më i mirë i këtij sezoni deri më tani, Erling Haaland.

Sulmuesi norvegjez fiton mbi 22 milionë euro te kampioni në fuqi i Ligës Premeir.

Top treshen e mbyll anëtari i Manchester United, David de Gea, që po ashtu fiton mbi 22 milionë euro.

Abramovich donte ta kthente "Regent Park" në terren stërvitor të Chelsea, përpara të mësonte se ishte në pronësi të Mbretëreshës
Lexo po ashtu Abramovich donte ta kthente "Regent Park" në terren stërvitor të Chelsea, përpara të mësonte se ishte në pronësi të Mbretëreshës

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier sipas Sportac:

1# Kevin de Bruyne – 23.5 milionë euro

2# Erling Haaland – 22 milionë

Dhjetë yjet që ishin afër kalimit te Tottenhami dhe arsyet se përse dështuan marrëveshjet
Lexo po ashtu Dhjetë yjet që ishin afër kalimit te Tottenhami dhe arsyet se përse dështuan marrëveshjet

3# David de Gea – 22 milionë euro

4# Mohamed Salah – 20.6 milionë

5# Jadon Sancho – 20.6 milionë

Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge
Lexo po ashtu Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge

6# Raphael Varane – 20 milionë euro

7# Raheem Sterling – 19 milionë

8# Jack Grealish – 17.6 milionë euro

Nëse Arsenali fiton titullin e Ligës Premier, një lojtar i tyre mund të mbetet pa medalje
Lexo po ashtu Nëse Arsenali fiton titullin e Ligës Premier, një lojtar i tyre mund të mbetet pa medalje

9# Casemiro – 17.6 milionë

10# Enzo Fernandez – 17 milionë euro. /Telegrafi/