LAJMI I FUNDIT:

Tom Cruise detyrohet të përsërisë katër herë lëshimin me parashutë në xhirimet e “Mission Impossible 7”

Tom Cruise detyrohet të përsërisë katër herë lëshimin me parashutë në xhirimet e “Mission Impossible 7”

Tom Cruise rifilloi xhirimet për “Mission Impossible 7” të enjten, ndërsa u hodh me parashutë nga një helikopter në Distriktin Liqenor.

Aktori, 59 vjeç, i cili është përballur me vonesa të shumta në prodhimin e filmit aksion për shkak të pandemisë COVID-19, dëshmoi se asnjë marifet nuk është shumë i madh pasi ai përfundoi të njëjtën kërcim katër herë për të siguruar që regjisori Christopher McQuarrie të kapte pamjen perfekte.


Kjo është vetëm një nga një seri marifetesh që Tom ka bërë për filmin e fundit “Mission Impossible”, pasi më parë aktori realizoi edhe një skenë të guximshme mbi një tren në Yorkshire, shkruan DailyMail.

Tom ishte i veshur me veshjen e tij të plotë të spiunit të Ethan Hunt, teksa ai u kap për parashutën ndërsa ajo lëshohej në fushat më poshtë.

Aktorit Tom Cruise ia vjedhin BMW-në luksoze dhe bagazhet në vlerë mijëra euro gjatë kohës sa ai ishte në xhirime
Lexo po ashtu Aktorit Tom Cruise ia vjedhin BMW-në luksoze dhe bagazhet në vlerë mijëra euro gjatë kohës sa ai ishte në xhirime

Ylli i Hollywoodit u pa duke kërcyer nga një helikopter lart, me shikuesit që zbuluan se marifeti duhej të bëhej disa herë.

Për skenën dramatike, Tom u dërgua i lënduar në terrenin e pabarabartë të Liqenit të Qarkut para se të ulej me siguri në një fushë, me anëtarët e ekipit që prisnin në një makinë për ta çuar në destinacionin tjetër të xhirimeve.

Kjo skenë e xhirimeve vjen pak kohë pasi pasi xhirimet e “Mission: Impossible 7” thuhet se u ndaluan përsëri në qershor për shkak se një person në ekipin e realizimi rezultoi pozitivi për COVID-19.

Pavarësisht se nuk ka “asnjë provë” për të mbështetur bisedën boshe, është pohuar se njerëzit po bëjnë thashetheme se mund të ketë qenë Tomi personi i infektuar me coronavirus, për shkak të mungesës së tij të pretenduar në xhirime.

Aktori më parë u tha se ishte detyruar të izolohej për dy javë pasi 14 persona në ekipin e xhirimit të filmit në Mbretërinë e Bashkuar rezultuan pozitivë për COVID-19.

Aktori thuhej se kishte kaluar një ditë të tërë duke xhiruar me katër valltare femra teksa xhironin skena në një klub nate për filmin e ardhshëm, të cilët më vonë rezultuan pozitivë.

Xhirimet e pjesës së re u bënë më parë në Longcross Studios në Chertsey, Surrey, dhe prodhimi u ndal dhe ekipi prej 60 anëtarësh u izolua mes testeve pozitive.

“Mission: Impossible 7″ janë goditur nga vonesa të njëpasnjëshme, duke detyruar shtyrjen e xhirimeve të lokacionet: Itali, Britani e Madhe dhe Norvegji.

Filmi do të dalë në kinema më 30 shtator 2022. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Aktorja me famë botërore Taraji Henson shfaqet me kreacion të stilistes shqiptare Vlora Mustafa

Aktorja me famë botërore Taraji Henson shfaqet me kreacion të stilistes shqiptare Vlora Mustafa

Magazina
Dënohet me burg aktorja Rudina Dembacaj, falsifikoi nënshkrimin e ish-burrit për të nxjerrë vajzën jashtë vendit

Dënohet me burg aktorja Rudina Dembacaj, falsifikoi nënshkrimin e ish-burrit për të nxjerrë vajzën jashtë vendit

Magazina
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina
“Çka është kjo, nuk përgjigjem dot” - pyetja që e nervozoi Bleron në ‘Darkën e të Nominuarve’

“Çka është kjo, nuk përgjigjem dot” - pyetja që e nervozoi Bleron në ‘Darkën e të Nominuarve’

Magazina
“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

Magazina
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Kalo në kategori