LAJMI I FUNDIT:

Tjera skena të pakëndshme mes trajnerëve, Venturato refuzon t’ia japë dorën Inzaghit

Tjera skena të pakëndshme mes trajnerëve, Venturato refuzon t’ia japë dorën Inzaghit
(Foto: Screenshot/Twitter/Reggina Fans)

Tjetër mosmarrëveshje ndërmjet trajnerëve ka ndodhur në futbollin evropian, kësaj radhe në Serie B të Italisë.

Reggina regjistroi fitore prej 3-1 në udhëtim te SPAL, ndërsa pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit u pa një skenë e pakëndshme.


Skuadra e Filippo Inzaghit e dominoi takimin gjatë gjithë kohës dhe ishte në epërsi prej 3-0 deri në minutën e 79-të kur vendasit e realizuan golin e nderit.

Fillimisht gjatë ndeshjes u konfrontuan, por as pas saj Tuchel dhe Conte nuk u qetësuan - gjyqtari i ndëshkoi dy strategët me kartonë të kuq
Lexo po ashtu Fillimisht gjatë ndeshjes u konfrontuan, por as pas saj Tuchel dhe Conte nuk u qetësuan - gjyqtari i ndëshkoi dy strategët me kartonë të kuq

Reggina në asnjë moment nuk kishte rrezikuar ta humbte rezultatin dhe në fund arriti të merrte pikë të plotë.

Mirëpo, pas përfundimit të ndeshjes, Inzaghi shkoi drejt trajnerit të SPAL-it, Roberto Venturato, për t’ia dhënë dorën, që është një gjest sportiv pas çdo përfundimi, por homologu i tij vazhdoi drejt tunelit duke refuzuar t’ia japë dorën.

Më pas, Venturato u kthye për t’i thënë diçka Inzaghit, të cilit nuk bëri aspak përshtypje të mirë sjellja e trajnerit të ekipit kundërshtar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori