Trajneri i Kombëtares së Brazilit, Tite ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme miqësore të Selecaso, ku nuk mungojnë befasitë.

Brazili do të luaj dy ndeshje miqësore gjatë muajit mars në kuadër të përgatitjeve para fillimit të Copa Americas, e fila fillon në qershor.

Tashmë trajneri i ekipit kombëtar ka publikuar listën për këto dy ndeshje, ndaj Panamasë më 23 mars dhe tri ditë më vonë ndaj Republikës së Çekisë.

Hidhet shorti për Copa America 2019 - Brazili, Argjentina dhe Uruguai lider të grupeve Hidhet shorti për Copa America 2019 - Brazili, Argjentina dhe Uruguai lider të grupeve

Në këtë listë nuk mungojnë befasitë si Lucas Paqueta i Milanit dhe sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Jr që ftohet për herë të parë.

Në listë mungojnë disa nga yjet si Neymar, Marcelo dhe Fernandinho, për arsye të ndryshme.

Skuadra e plotë Brazilit:

Portier: Alisson, Ederson, Weverton;

Mbrojtës: Dani Alves, Danilo, Filipe Luis, Alex Sandro, Miranda, Marquinhos, Thiago Silva, Eder Militao;

Mesfushor: Casemiro, Arthur, Fabinho, Allan, Coutinho, Felipe Anderson, Paqueta, Everton;

Sulmues: Firmino, Vinicius Jr, Gabriel Jesus, Richarlison

/Telegrafi/