Tifozëve të Liverpoolit nuk do t’iu pëlqej ajo që ndodhi mes Salah dhe Milnerit momente para penalltisë

Liverpooli arriti të fitojë ndaj Cardiffit me rezultat 0-2 në një ndeshje mjaft të vështirë.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Georginio Wijnaldum (57′), ndërsa të dytin James Milner nga pika e bardhë në minutën e 81-të, duke i dhënë kështu skuadrës së Jurgen Kloppit qetësinë e duhur.

Por, para se anglezi të gjuante penalltinë ishte Mohamed Salah ai që shfaqi interesim të gjuajë atë, me këtë nuk u pajtua Milner, i cili është gjuajtësi i parë i penalltive në ekip.

Kjo nuk i ka pëlqyer tifozëve të Liverpoolit, të cilët për këtë rast janë ndarë në dy pjesë.

Disa mendojë se duhet të gjuante Salah pasi në rast se egjiptiani do shënonte do bëhej golashënuesi më i mirë në Ligën Premier dhe kështu besimi i tij do të rritej.

Ndërsa pjesa tjetër janë me Milnerin, i cili është gjuajtës i shkëlqyeshëm i penalltive dhe për ata më e rëndësishme është arritja ekipore (fitorja, titulli), se ajo individuale (që Salah të jetë kalojë Sergio Agueron në renditjen e golave). /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Girona synon transferimin e yllit të Barcelonës si lojtar i lirë në fund të sezonit

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Arda Guler dëshmon pse e bleu Real Madridi – shënon gol ndaj Real Sociedadit

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi