Tifozët kanë filluar një iniciativë në Twitter në mbishkrimin “The streets will never forget”.

Fillimisht ishte Bet365 që e mori këtë iniciativë e më pas shumë tifozë filluan ta bënin të njëjtë gjë.

Faqja e njohur publikoi formacionin e Southamptonit në sezonin 2014/15 që udhëhiqej nga Roland Koeman, që e zëvendësoi Mauricio Pochettinon, duke përfunduar më pas në endin e shtatë në Ligën Premier.

Lojtarë si, Toby Alderweireld, Sadio Mane, Victor Wanyama dhe Dusan Tadic, ishin pjesë e formacionit që dhuruan një futboll të bukur në atë edicion.

Më pas vije formacioni i Leicesterit, ku të gjithë kishin parashikuar 5000/1 në shanse për ta fituar titullin, por që i befasuan tifozët në mbarë botën kur triumfuan në sezonin 2015/16.

E si mund të harrohet këtu edhe formacioni i Milanit në sezonin 2004/05 me lojtarët si, Paolo Maldini, Alessandro Nesta, Cafu, Gennaro Gattusso e shumë të tjerë.

Më poshtë i keni të gjitha formacionet e skuadrave që janë përzgjedhur nga tifozët e tyre ndër vite:

Kjo iniciativë do të vazhdojë për disa ditë, duke i ofruar të gjithë tifozëve që të ofrojnë formacionin më të mirë të skuadrës së tyre ndër vite. /Telegrafi/