Tyson Fury duket se ka hequr dorë nga taktikat e tij për përballjen në peshën e rëndë kundër Dillian Whyte, duke zbuluar qasjen e tij të mundshme gjatë stërvitjes së hapur të martën.

Gypsy King shfaqi lëvizjet e tij, përpara mbrojtjes së titullit botëror të peshave të rënda në WBC në stadiumin Wembley të shtunën.

Sidoqoftë, është interesante se boksieri e bëri të gjithë seancën si një të vërtetë, duke shfaqur lëvizjet e tij që mund t’i bëjë edhe ndaj Whytes.

Stërvitja e çuditshme e Tyson Furyt para super meçit me Dillian Whyte Stërvitja e çuditshme e Tyson Furyt para super meçit me Dillian Whyte

Duke parë djalin e tij në veprim si një lëvizje nga e djathta, John Fury mbeti i fokusuar – me SugarHill që lavdëronte aftësinë e luftëtarit të tij për të ndryshuar qëndrimet.

Fury shkonte vazhdimit nga pjesa e djathtë gjatë stërvitjes së hapur dhe nuk kaloi pa u vënë re nga fansat në rrjetet sociale.

Një përdorues i Twitter shkroi: “Imagjinoni që ai të mposhtë Whyten me lëvizje nga e djathta”.

Rruga e dhimbshme që kaloi Dillian Whyte, për të arritur deri të meçi me Tyson Furyn Rruga e dhimbshme që kaloi Dillian Whyte, për të arritur deri të meçi me Tyson Furyn

Një i dytë shkroi në Twitter: “Do të ishte mirë nëse ai e rrëzon Whytein me një goditje me të djathtë. Duket shumë i mprehtë”.

Një i tretë shtoi: “Ai po merr qasjen Chisora ​​2, por ndoshta me pak më shumë agresion”.

Derisa Usyk në Ukrainë po i reziston agresionit rus - Fury shpreson që Joshua ta mposhtë ukrainasin Derisa Usyk në Ukrainë po i reziston agresionit rus - Fury shpreson që Joshua ta mposhtë ukrainasin

33-vjeçari do të bëjë mbrojtjen e dytë të brezit të lakmuar jeshil dhe të artë kundër Whyte në vetëm pak ditë.

Ngjarja kryesore e suksesshme kryeson një shfaqje në “Wembley Stadium”, duke shënuar luftën e parë të Fury në tokën britanike që nga viti 2018. /Telegrafi/