LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Evertonit ‘falënderojnë’ shishen e Jordan Pickford që ua sigurojë mbijetesën në Ligën Premier

Tifozët e Evertonit ‘falënderojnë’ shishen e Jordan Pickford që ua sigurojë mbijetesën në Ligën Premier

Tifozët e futbollit janë të bindur se shishja e ujit e Jordan Pickford është ajo që e shpëtoi Evertonin nga rënia prej Ligës Premier.

Reklama

Toffees arritën të mbijetojnë në elitën e futbollit anglez me një fitore 1-0 ndaj Bournemouth të dielën falë golit nga Abdoulaye Doucoure.

Rezultati më pas bëri që Leicester dhe Leeds të zbresin në Championship.

Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin
Lexo po ashtu Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin

Por, tifozët e Everton besojnë se një moment i rëndësishëm nga fillimi i këtij muaji konfirmoi fatin e klubit disa javë para ditës së fundit.

Më 1 maj, Toffees u përballën me Leicester në një përplasje të madhe për rënie në stadiumin King Power.

Rezultati përfundimtar ishte 2-2, por Pickford i pengoi Dhelprat të fitonin të tri pikët me një pritje të shkëlqyer nga penalltia.

Tifozët janë të bindur se shishja e ujit e Pickford është ajo që i shpëtoi Toffees nga rrëzimi

Dhe tifozët u vunë re shpejt se 29-vjeçari kishte përdorur shishen e tij të ujit – e cila kishte udhëzimet se nga mund të gjuajnë lojtarët e Leicesterit.

Një person shkroi në Twitter: “Faleminderit Zotit për shishen e ujit të Pickford!”.

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship
Lexo po ashtu Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Një tjetër shtoi: “Shishja e ujit e Jordan Pickford e rrëzoi Leicesterin”.

Leicester fitoi 2-1 ndaj West Hamit në ditën e fundit të sezonit, por rezultati nuk ishte i mjaftueshëm për t’i larguar ata nga zona e rënies. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori