LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Chelseat e duan kthimin e Tuchelit dhe kjo ka kuptim

Tifozët e Chelseat e duan kthimin e Tuchelit dhe kjo ka kuptim
(Foto: AP/Rex)

Ndeshjen e të dielës në Etihad Stadium pati brohoritje të ndryshme nga tifozët e Chelseat, ndërsa më së shumti spikatën ato për Thomas Tuchel.

Kanë kaluar vetëm katër muaj prej se gjermani u shkarkua nga posti i trajnerit të Bluve, të cilët nën drejtimin e trajnerit të ri, Graham Potter, kanë regjistruar gjashtë humbje në nëntë ndeshje.

Tashmë po flitet se klubi anglez është në kërkim të një trajneri të ri. Skuadra ndodhet 10 pikë prapa pozitës së katërt në tabelë dhe është eliminuar nga dy kupa vendore.

Nëse forma e tyre vazhdon kështu, atëherë gjasat janë të mëdha që të mbesin jashtë zonës evropiane. Si rezultat i kësaj, Potter është ndër trajnerët që pritet të shkarkohen së bashku me Frank Lampard (nga Evertoni).

Reklama
Reklama

Chelsea ishte në situatë të njëjtë para dy vitesh kur e angazhoi Tuchelin, i cili pesë muaj më pas e fitoi Ligën e Kampionëve. 49-vjeçari fitoi tri trofe brenda 20 muajsh dhe arriti në tri finale vendore duke siguruar një lidhje me tifozët.

Prandaj, nëse klubi vendos për t’i rregulluar gjërat, atëherë rikthimi i gjermanit do të kishte shumë kuptim. Ai e njeh pjesën më të madhe të skuadrës dhe nuk do ta kishte të vështirë që ta niste punën aty ku e ka lënë.

Ai është padyshim më i dëshmuar se favoriti për ta marrë postin e trajnerit të Chelseat, Mauricio Pochettino, ndërkohë që si emër është përmendur edhe legjenda franceze, Zinedine Zidane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori