LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Arsenalit të bindur se Xhaka e ngacmoi Tottenhamin me mesazhin në xhaketë gjatë intervistës televizive

Tifozët e Arsenalit të bindur se Xhaka e ngacmoi Tottenhamin me mesazhin në xhaketë gjatë intervistës televizive
(Foto: SkySports/Getty)

Granit Xhaka ishte njëri nga futbollistët më të mirë të Arsenalit në fitoren e të martës mbrëma në derbin kundër Chelseat.

Reklama

Mesfushori shqiptar ishte asistues në të dy golat e Martin Odegaard dhe ishte i përfshirë edhe në golin e Gabriel Jesus në fitoren prej 3-1 të Topçinjve në Emirates Stadium.

Fitorja ishte shumë e rëndësishme për Arsenalin në garën për titullin e Ligës Premier, njëherësh duke e përfunduar serinë prej katër ndeshjeve pa fitore.

(Foto: Screenshot/SkySports)

Xhaka ishte zgjedhur që të fliste pas ndeshjes për Sky Sports duke e diskutuar atë që ndodhi në ndeshje. Porse nuk ishin vetëm përgjigjet e tij ato që tërhoqën vëmendje.

“I detyroheshim tifozëve me një reagim, titulli ende i mundshëm”, Granit Xhaka flet pas fitores ndaj Chelseat
Lexo po ashtu “I detyroheshim tifozëve me një reagim, titulli ende i mundshëm”, Granit Xhaka flet pas fitores ndaj Chelseat

Në fakt, fokusi i tifozëve ka qenë te ajo që kishte veshur mesfushori. Graniti kishte veshur xhaketën e nutricionistit të skuadrës, Tom Geeson-Brown, që mbante inicialet e tij, ‘TGB’.

Porse tifozët i kanë lidhur këto iniciale me ngacmimin që i bëjnë klubit rival, Tottenham Hotspur. TGB është cilësuar edhe akronim për “Tottenham Get Battered everywhere they go” duke iu referuar një kënge tallëse kundrejt ekipit rival me kuptimin se “Tottenhami mposhtet kudo që shkon”.

Spursat janë pa fitore në tetë ndeshjet e fundit si mysafir në të gjitha garat duke i humbur gjashtë dhe duke barazuar dy, ndërsa kanë pranuar 21 gola. Prandaj tifozët e Arsenalit kanë më shumë arsye që të tallen me ta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori