LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Anglisë vendosin se kush duhet të gjuajë nga pika e bardhë nëse ndeshja me Senegalin shkon në penallti

Tifozët e Anglisë vendosin se kush duhet të gjuajë nga pika e bardhë nëse ndeshja me Senegalin shkon në penallti

Tifozët e Anglisë kanë vendosur se kush duhet të ekzekutojë nga 11 metra nëse ndeshja e tyre e vlefshme për raundin e 16-të në Kupës së Botës “Katar 2022” kundër Senegalit shkon në penallti.

Reklama

Tre Luanët kryesuan Grupin B pasi mposhtën Uellsin 3-0 të martën, duke krijuar një përballje kundër kampionëve të Kupës së Kombeve të Afrikës.

Kjo do të jetë ndeshja e parë me nokaut për Anglinë në këtë kampionat, që do të thotë se ata mund të përballen me penallti nëse ndeshja shkon në barazim deri në fund.

Faqja sportive SPORTbible u kërkoi lexuesve të saj të zgjidhnin pesë ekzekutuesit e penalltive të Anglisë nëse ndeshja e tyre e ardhshme në Kupën e Botës shkon në penallti.

Pa ndonjë çudi, Harry Kane, ekzekutuesi i parë i penalltisë te Anglia, mori më shumë vota, ndërsa pas tij u rendit Harry Maguire, i cili goditi një penallti të shkëlqyer kundër Italisë në finalen e Euro 2020.

Marcus Rashford, i cili humbi një penallti verën e kaluar, u zgjodh i treti përpara Kieran Trippier dhe Bukayo Saka, të cilët gjithashtu humbën penalltitë kundër Italisë.

Phil Foden, Jude Bellingham dhe Jordan Henderson morën më shumë vota jashtë pesëshes së parë.

Ndryshe, Anglisë ende nuk i është dhënë asnjë penallti këtë turne, por para Kupës së Botës, Gareth Southgate zbuloi se skuadra e tij tashmë po ushtron penalltitë0.

“Jemi në një ritëm të mirë fizik. Jemi duke ushtruar penallti. Harry i praktikon ato para çdo ndeshjeje. Gjithsesi është pjesë e asaj që ne bëjmë para turneve”, ka thënë Southgate.

Më poshtë keni listën e votuesve:

Harry Kane: 163 vota

Harry Maguire: 128 vota

Marcus Rashford: 115 vota

Kieran Trippier: 112 vota

Bukayo Saka: 97 vota

Phil Foden: 56 vota

Jude Bellingham: 42 vota

Jordan Henderson: 35 vota

Raheem Sterling: 25 vota

Luke Shaw: 24 vota

Callum Wilson: 20 vota

Eric Dier: 10 vota

Jack Grealish: 7 vota

Declan Rice: 4 vota

Jordan Pickford: 2 vota

Trent Alexander-Arnold: 1 vota

James Maddison: 1 vota

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori